Prosinec 2010

David Keith McCallum, Jr.

30. prosince 2010 v 12:16 | GreatLee |  Autogramy
Jo, lepší konec roku jsem si snad ani nemohla přát :) Mám fakt radost - další úžasnej podpis do NCIS "sbírky"

David McCallum se narodil 19.září 1933 v Glasgow. Má za sebou velké množství úspěšných rolí jak na divadelních prknech, tak v televizi (ovšem u nás to jsou tradičně celkem neznámé filmy a seriály). The Man from U.N.C.L.E. je seriál, díky němuž se dostal do širokého povědomí. Momentálně ho můžete znát především v roli Dr. Donalda "Duckyho" Mallarda - patologa a forenzního psychologa - v NCIS.
Odesláno: 8.11.2010
Přijato: 30.12.2010

Adresa:
David McCallum
"NCIS"
Valencia Studios
26030 Avenue Hall
Box 4
Valencia, CA 91355
USA

27. 12. 2010

27. prosince 2010 v 17:57 | GreatLee |  Odesláno
Tak konečně! Poslední tři dopisy letošního roku jdou (šly) dneska do světa a to jen díky tomu, že se nemůžu koukat na tu hromadu fotek a žádnou z nich neposlat.Jewel Staite

Jewel hrála moji oblíbenou postavu v seriálu Firefly- Kaylee. Jaká škoda, že Firefly se "dožilo" jen 14 epizod.


Adresa:
Jewel Staite
Northern Exposure Talent Management, Ltd.
4980 Pinetree Crescent
West Vancouver, BC V7W 3A3
Canada


Alain Delon

Ha, už můj druhý pokus a to z důvodu toho, že jsem nenasytný hamoun a chci mít podepsanou fotku Alaina jako Caesara :) a hlavně teda proto, že druhá odeslaná fotka má být dárkem... kvůli sobě bych znovu asi jen tak nenapsala.

Adresa:
Alain Delon
c/o Alain Delon Diffusion SA
Rue Saint-Victor 12
1206 Genève/GE
SwitzerlandBrian Dietzen

Briana můžete znát z NCIS jako Jimmyho Palmera. Nedalo mi to nezkusit to, tak uvidíme...

Adresa:
Brian Dietzen
"NCIS"
Valencia Studios
26030 Avenue Hall
Box 4
Valencia, CA 91355
USA

Zdroje obrázků: 1, 2, 3

Jak vypadá lidskost...

8. prosince 2010 v 20:22 | GreatLee |  Z deníku
(tenhle odstavec je určen pro studenty a školáky :)) Znáte ty nudné besedy a projekce dokumentů, na které se vám snad nikdy nechce? Teď mluvím (respektive píšu) o těch, kde sice zaplatíte padesát korun, ale odnesete si tak možná rozespalou náladu. Tak přesně o takové projekci následující článek NEBUDE.
 
Jak často se vám stane, že přijede nadšení ze školy (podotýkám, že jsem se vrátila asi před hodinou)? V pondělí jsem se dozvěděla o dnešní tzv. VVA (výchovně vzdělávací akce), s tím, že to je nějaká projekce. Jako obvykle jsem čekala prostě jen dobře zaplacenej a mizernej dokument, kterej všichni prospí. Ne, nejsem kulturní ignorant, jen prostě naše škola vybírá ty nejpodivnější možný projekce a besedy. Pak z učitele vypadlo, že to má být snímek Síla lidskosti - Nicholas Winton. To celou situaci změnilo...
 
Takže naděje, že se konečně dozvím mnohem víc o člověku, kterého absolutně obdivuju. O člověku, který se naprosto nezištně obětoval, aby se pokusil zachránit co nejvíce především českých židovských dětí před tím, co by je nevyhnutelně čekalo po obsazení Československa. To, co dokázal tenhle člověk, to se opravdu jen tak nevidí.
 
Moderátor, který se později představil jako Zdeněk Tulis, řekl pár uvodních vět (nevyjímaje té o vypnutí mobilů a já byla překvapená, že většina lidí okolo mě je opravdu vypla úplně, ne jen zvuky) a dal pokyn pro promítače.
 
Nikdy, opravdu NIKDY, jsem nezažila, aby sál, ve kterém sedí asi 400 puberťáků ve věku zrhuba od 12 do 19 let, byl absolutně ticho a sledoval dění na plátně. Naprosto dechberoucí příběh mladého britského úředníka byl tak úžasně zpracovaný, že i naprostým ignorantům ukápla slzička (a ne jedna). Něco neskutečného!
 
Hodnocení filmu pomocí zapnutí mobilů způsobilo světlo ne nepodobné tomu dennímu. Následná beseda byla konečně opravdovou besedou. Sál byl celkem snadno ovladatelný. Ano, pan Tulis dokázal to, co dokáže málokdo, dokázal zaujmout. Jeho odpovědi byly vyčerpávající a dobře formulované (dokonce i vtipné a to se cení nejvíc!). Beseda je besedou tehdy, když se všichni respektují a když je ten, s kým je vedena, kvalitním řečníkem. Člověk může být milionkrát znalý tématu, ale když má problém vyjádřit se tak, aby to bylo srozumitelné, je to problém. Jak říkám, skvělý řečník je základem a ten tu byl. Vstřebat tolik informací mi bude ještě chvíli trvat, ale historka o řidičáku Sira Wintona totálně dostala všechny přítomné. Bylo úžasné poslouchat informace o životě takového velikána od člověka, který se s ním osobně zná.
 
Snad nikdy ve mně nenechala nějaká beseda takový dojem. Co mě zaskočilo nejvíc, je fakt, že tento velkoúžasnolepý (omlouvám se, ale musím nějak nahradit nedostatek superlativů v mé slovní zásobě) muž nebyl oceněn Nobelovou cenou. I o tom jsme se něco dozvěděli a "ukořistili" dva listy petice, která má tuto věc podpořit. Dva listy se samozřejmě rozmnožily na mně neznámé množství a předpokládám, že svým podpisem přispěje většina studenstva nejenom naší školy.
 
A teď pár odkazů, kde se dozvíte víc...

Pokud bych měla hodnotit, tak by to vypadalo takhle:
beseda - 6/5 (jo, fakt dávám šest z pěti, protože to stálo za to)
hrdinství Sira Nicholase Wintona - ∞/5 (vyjádřeno trochu více matematicky)

No, nedá mi to nepřipomenout můj úchvatný klenot ve sbírce autogramů, kterým je právě podpis Sira Nicholase George Wintona. Ještě nikdy jsem si na dopise nadala tak záležet (byl opravdu dlouhej, protože vměstnat to všechno na jeden kus papíru prostě nebylo možné). Je to to nejcennější, co ve sbírce mám. A je úžasné, že i přes jeho opravdu pozoruhodný věk ještě prý pracuje a je pravdou, že na korespondenci odpovídá velmi rychle (vlastně obratem).

Díky všem, kteří se dočetli až sem! Jo a kdybyste náhodou dostali příležitost shlédnout tenhle dokument, tak neváhejte. Fakt to stojí za to!

Jackie Chan

1. prosince 2010 v 19:06 | GreatLee |  Autogramy
Tak fakt jsem nečekala, že budu mít takový štěstí a tenhle tejden ještě něco dorazí. Krásnej začátek prosince, řekla bych :) Sice jsem před chvílí přijela ze školy, ale to co na mě čekalo doma, to mi opravdu hodně zlepšilo náladu.

Jackie je jeden z mých nejoblíbenějších asijských herců a jeho podpis jsem si opravdu hodně přála. Musím konstatovat, že jeho písmo je fakt krásný. Jen škoda, že se jeden podpis hodně obtiskl, ale pořád je celkem čitelnej...
Je úžasnej :)Odesláno: 29.10.2010
Přijato: 1.12.2010

Adresa:
Jackie Chan
Jackie & Willie Productions Ltd.
No. 70 Pak To Avenue
Sheung Yeung
Clear Water Bay Road
Sai Kung
Hong Kong